Hogar / Tape / 9087 12MMX50M
minImg
9087 12MMX50M
3M
Producto No:
9087 12MMX50M
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE DBL WHITE/GRN 1/2"X 54.7YD
Guía del usuario
Usage Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color White
Backing, Carrier Carrier - PVC, Liner - Paper
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0132" (13.2 mils, 0.335mm)
Series 9087
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 158°F (70°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2"