Hogar / Heat Sinks / 910-40-1-12-2-B-0
minImg
910-40-1-12-2-B-0
Wakefield-Vette
Producto No:
910-40-1-12-2-B-0
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK 40X40X12MM ELLIPTICAL
Guía del usuario
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.457" (11.60mm)
Series 910
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 3.10°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 1.575" (40.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural 10.00°C/W
Material Finish Black Anodized
Package Box
Attachment Method Push Pin
Width 1.575" (40.00mm)