Hogar / Heat Sinks / 910-40-1-23-2-B-0
minImg
910-40-1-23-2-B-0
Wakefield-Vette
Producto No:
910-40-1-23-2-B-0
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK 40X40X23MM ELLIPTICAL
En stock : 7
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.892" (22.65mm)
Series 910
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 2.00°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 1.575" (40.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural 8.30°C/W
Material Finish Black Anodized
Package Box
Attachment Method Push Pin
Width 1.575" (40.00mm)