B&K Precision
Producto No:
9129B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TRIPLE OUT DC PS 30V/3A 5V/3A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$812.2595
$812.2595
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Current Regulation - Load | 0.2% + 3mA |
| Voltage Regulation - Load | 0.02% + 4mV |
| Current - Output | 0 ~ 3A, 0 ~ 3A, 0 ~ 3A |
| Accuracy - Voltmeter; Ammeter | 0.06% + 20mV; 0.2% + 10mA |
| Size / Dimension | 13.961" L x 8.445" W x 3.472" H (354.60mm x 214.50mm x 88.20mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 16 lbs (7.3 kg) |
| Number of Outputs | 3 |
| Voltage Regulation - Line | 0.02% + 4mV |
| Series | - |
| Power (Watts) | 195W |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Number of Characters | - |
| Display Type | VFD |
| Voltage - Supply | 110VAC, 220VAC |
| Voltage - Output | 0 ~ 30VDC, 0 ~ 30VDC, 0 ~ 5VDC |
| Mfr | B&K Precision |
| Ripple | 5mV p-p, 1mV rms |
| Features | Memory, Programmable, Tracking, USB Interface |
| Package | Box |
| Current Regulation - Line | 0.2% + 3mA |