TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
917489-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN HEADER HD 252POS PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 8 |
| Number of Positions | 252 |
| Voltage Rating | 48V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Series | Z-PACK JIII |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | High Density (HDC, HDI, HPC) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Layout, Typical | 124 Signal, 9 Ground, 119 Power |
| Base Product Number | 917489 |