91900-21225LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
91900-21225LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 25POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 25
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Height Above Board 0.048" (1.22mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Conan™, MezzSelect™
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)
Connector Type Header, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 4.5mm