91W-BCR24H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
91W-BCR24H-CRO
Descripción:
PMI LED .290" HI-HAT RED
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 626nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA
Lens Size 8.50mm Dia