Belden Inc.
Producto No:
9260 0605000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CABLE 6COND 20AWG CHRM SHD 5000'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Usage | Audio, Control, Instrumentation |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | Braid |
| Shield Material | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0320" (0.813mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Ratings | UL Style 2464 |
| Series | Classics |
| Shield Coverage | 85% |
| Length | 5000' (1524.0m) |
| Conductor Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | Belden Inc. |
| Conductor Strand | 7/28 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket Color | Chrome |
| Features | - |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.305" (7.75mm) |
| Base Product Number | 9260 |
| Number of Conductors | 6 |