926121-01-14-EU
3M
Producto No:
926121-01-14-EU
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.845" (21.463mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 929
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.390" (9.900mm)
Length - Tail 0.355" (9.017mm)