926141-01-14-EU
3M
Producto No:
926141-01-14-EU
Descripción:
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.428" (10.87mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 14
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.100" (2.54mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.628" (15.95mm)