929450-01-12-EU
3M
Producto No:
929450-01-12-EU
Descripción:
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.110" (2.79mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.295" (7.49mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 12
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.535" (13.59mm)