929550-01-05-I
3M
Producto No:
929550-01-05-I
Descripción:
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.110" (2.79mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.295" (7.49mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 5
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)