929648-04-35-EU
3M
Producto No:
929648-04-35-EU
Descripción:
CONN HEADER R/A 35POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.115" (2.92mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.235" (5.97mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 35
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.225" (5.72mm)