929850-01-22-RB
3M
Producto No:
929850-01-22-RB
Descripción:
CONN RCPT 22POS 0.1 GOLD PCB
En stock : 324
Guía del usuario
Insulation Height 0.325" (8.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 1500V
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 2A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 22
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.125" (3.18mm)