94-BCG24H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
94-BCG24H-NGO
Descripción:
PMI 1-23-17 GREEN
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 70mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 569nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA
Lens Size 8.50mm Dia