94-BG15H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
94-BG15H-CGO
Descripción:
LED LAMP 1-23-17 GREEN
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 4.7mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 569nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 8.50mm Dia