Belden Inc.
Producto No:
9420 010100
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CABLE 5COND 16AWG BLACK 100'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1174.2285
$1174.2285
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | - |
| Usage | Cord and Cordset |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | - |
| Shield Material | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0840" (2.134mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Rubber |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Ratings | UL Style SO |
| Series | - |
| Shield Coverage | - |
| Length | 100.0' (30.5m) |
| Conductor Insulation | Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM) |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | Belden Inc. |
| Conductor Strand | 65/34 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket Color | Black |
| Features | - |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.506" (12.85mm) |
| Base Product Number | 9420 |
| Number of Conductors | 5 |