94SVP156X0010A5
Vishay Sprague
Producto No:
94SVP156X0010A5
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM POLY 15UF 20% 10V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 240mOhm
Ratings -
Series 94SVP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 700 mA @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF