94SVP157X0010F8
Vishay Sprague
Producto No:
94SVP157X0010F8
Descripción:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.67 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 150 µF