94SVP226X0020C6
Vishay Sprague
Producto No:
94SVP226X0020C6
Descripción:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.39 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF