94SVP336X0025E12
Vishay Sprague
Producto No:
94SVP336X0025E12
Descripción:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 25V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.98 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF