94SVP337X06R3F8
Vishay Sprague
Producto No:
94SVP337X06R3F8
Descripción:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.3 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 330 µF