9527A1318-0
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
9527A1318-0
Descripción:
CABLE COAXIAL 27AWG 2500'
Guía del usuario
Operating Temperature -
Usage -
Cable Type Coaxial
Dielectric Material Polyethylene (PE)
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Dielectric Diameter 0.109" (2.77mm)
Jacket (Insulation) Material Thermorad® O
Product Status Obsolete
Wire Gauge 27 AWG
VoP, Velocity of Propagation 79
Series -
Shield Coverage 90%
Cable Group -
Length 2500.0' (762.00m)
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 7 Strands / 35 AWG
Conductor Material Steel, Copper Covered, Tin Coated
Jacket Color Black
Features -
Package Spool
Impedance 95 Ohms
Jacket (Insulation) Diameter 0.150" (3.81mm)
Base Product Number 9527A