Hogar / Heat Sinks / 960-19-12-D-AB-0
minImg
960-19-12-D-AB-0
Wakefield-Vette
Producto No:
960-19-12-D-AB-0
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK 19X12MM DIA PUSH PIN
Guía del usuario
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.472" (12.00mm)
Series 960
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 8.60°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 0.748" (19.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Tray
Attachment Method Push Pin
Width 0.748" (19.00mm)