Hogar / Heat Sinks / 960-19-15-D-AB-0
minImg
960-19-15-D-AB-0
Wakefield-Vette
Producto No:
960-19-15-D-AB-0
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK 19X15MM DIA PUSH PIN
En stock : 8343
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.590" (15.00mm)
Series 960
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 6.80°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 0.748" (19.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Tray
Attachment Method Push Pin
Width 0.748" (19.00mm)