Hogar / Heat Sinks / 960-27-12-D-AB-0
minImg
960-27-12-D-AB-0
Wakefield-Vette
Producto No:
960-27-12-D-AB-0
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK 27X12MM DIA PUSH PIN
En stock : 149
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.472" (12.00mm)
Series 960
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 5.70°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 1.063" (27.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Box
Attachment Method Push Pin
Width 1.063" (27.00mm)