Hogar / Heat Sinks / 960-31-18-D-AB-0
minImg
960-31-18-D-AB-0
Wakefield-Vette
Producto No:
960-31-18-D-AB-0
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK 31X18MM DIA PUSH PIN
En stock : 34
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.709" (18.00mm)
Series 960
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 3.40°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 1.220" (31.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Box
Attachment Method Push Pin
Width 1.220" (31.00mm)