960121-8100-AR-TR
3M
Producto No:
960121-8100-AR-TR
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN RCPT 21POS 0.1 GOLD SMD R/A
Guía del usuario
Insulation Height 0.126" (3.20mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VDC
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr 3M
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -25°C ~ 105°C