961226-5500-AR-PR
3M
Producto No:
961226-5500-AR-PR
Descripción:
CONN HEADER SMD R/A 26POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.197" (5.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Series 961
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)