961410-8041304-AR
3M
Producto No:
961410-8041304-AR
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.256" (6.500mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) Flash
Length - Overall Pin 1.173" (29.800mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 961
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.787" (20.000mm)
Length - Tail 0.130" (3.300mm)