Belden Inc.
Producto No:
9998 008500
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CABLE 3COND 16AWG GRAY 500'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Usage | Cord and Cordset |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | - |
| Shield Material | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0450" (1.143mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Ratings | UL Style SJT |
| Series | - |
| Shield Coverage | - |
| Length | 500.0' (152.4m) |
| Conductor Insulation | Polyethylene (PE) |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | Belden Inc. |
| Conductor Strand | 65/34 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket Color | Gray |
| Features | - |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.475" (12.07mm) |
| Base Product Number | 9998 |
| Number of Conductors | 3 |