99M0111-12-5
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
99M0111-12-5
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG GRN
Guía del usuario
Operating Temperature 120°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Polyester
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/0.0118"
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Green
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.106" (2.69mm)