99M0111-14-2
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
99M0111-14-2
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG RED
Guía del usuario
Operating Temperature 120°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Polyester
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/0.0098"
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.093" (2.36mm)