99M0111-16-2
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
99M0111-16-2
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 16AWG RED
Guía del usuario
Operating Temperature 120°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Polyester
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/0.0118"
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.079" (2.01mm)