99M0111-20-8
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
99M0111-20-8
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG GRY
Guía del usuario
Operating Temperature 120°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Polyester
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/0.0079"
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Gray
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.059" (1.50mm)