99M0111-24-2L
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
99M0111-24-2L
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 24AWG RED 6562'
Guía del usuario
Operating Temperature 120°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Polyester
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Length 6562' (2000.0m)
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/0.0047"
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.041" (1.04mm)