Hogar / Crystals / 9B-11.0592MEEJ-B
minImg
9B-11.0592MEEJ-B
TXC CORPORATION
Producto No:
9B-11.0592MEEJ-B
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF TH
Guía del usuario
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series 9B
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 11.0592 MHz