Hogar / Crystals / 9C-36.000MAAJ-T
minImg
9C-36.000MAAJ-T
TXC CORPORATION
Producto No:
9C-36.000MAAJ-T
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
CRYSTAL 36.0000MHZ 18PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series 9C
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 36 MHz