Hogar / Crystals / 9C-60.000MBBK-T
minImg
9C-60.000MBBK-T
TXC CORPORATION
Producto No:
9C-60.000MBBK-T
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
CRYSTAL 60.0000MHZ 20PF SMD
En stock : 183
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series 9C
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 60 MHz