9C04021A3000JLHF3
YAGEO
Producto No:
9C04021A3000JLHF3
Descripción:
RES SMD 300 OHM 5% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402
Resistance 300 Ohms
Series 9C
Power (Watts) 0.063W, 1/16W