Sanyo Denki America Inc.
Producto No:
9WL1412P1A001
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
FAN AXIAL 140X38MM 12VDC WIRE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$120.441
$120.441
10
$108.2468
$1082.468
25
$106.72186
$2668.0465
50
$99.86115
$4993.0575
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 282.0 CFM (7.90m³/min) |
| Noise | 68.0dB(A) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Current Rating (Amps) | 3.72A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 10.2 ~ 13.8VDC |
| RPM | 6900 RPM |
| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 38.00mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 2.070 in H2O (515.6 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 140mm L x 140mm H |
| Weight | 1.653 lb (750.0 g) |
| Lifetime @ Temp. | 100000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | San Ace 140W |
| Power (Watts) | 44.64 W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 9WL1412 |