Sanyo Denki America Inc.
Producto No:
9WV1248P1J001
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$66.291
$66.291
10
$59.9811
$599.811
25
$56.0348
$1400.87
50
$55.24554
$2762.277
100
$50.9048
$5090.48
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 224.0 CFM (6.27m³/min) |
| Noise | 64.0dB(A) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Current Rating (Amps) | 0.650A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 40.8 ~ 55.2VDC |
| RPM | 6400 RPM |
| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 38.00mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 1.450 in H2O (361.2 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 120mm L x 120mm H |
| Weight | 0.97 lb (439.98 g) |
| Lifetime @ Temp. | 60000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | San Ace 120W |
| Power (Watts) | 31.2 W |
| Package | Box |
| Base Product Number | 9WV1248 |