AC1210FR-073K01L
YAGEO
Producto No:
AC1210FR-073K01L
Descripción:
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.01 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W