AC1210FR-079R76L
YAGEO
Producto No:
AC1210FR-079R76L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
1210
Descripción:
RES 9.76 OHM 1% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 9.76 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W