AC1218FK-07100RL
YAGEO
Producto No:
AC1218FK-07100RL
Paquete:
1218
Descripción:
RES 100 OHM 1% 1W 1218
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 Ohms
Series AC
Power (Watts) 1W