AC2512FK-072M7L
YAGEO
Producto No:
AC2512FK-072M7L
Descripción:
RES 2.7 MOHM 1% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.7 MOhms
Series AC
Power (Watts) 1W