AC2512FK-7W169RL
YAGEO
Producto No:
AC2512FK-7W169RL
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
2512
Descripción:
RES 169 OHM 1% 2W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 169 Ohms
Series AC
Power (Watts) 2W