ACMP-1264-102-T
Abracon LLC
Producto No:
ACMP-1264-102-T
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
CMC 6A 2LN 1K OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 14mOhm
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.425" W (12.50mm x 10.80mm)
Height (Max) 0.252" (6.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ACMP-1264
Voltage Rating - DC 125V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 6A