ADCR-S02R7SA206MB
Abracon LLC
Producto No:
ADCR-S02R7SA206MB
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
CAPACITOR 20F 2.7V TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
Series ADCR-S02R7S
Package / Case Radial, Can
Mfr Abracon LLC
Capacitance 20 F