ADCR-S03R0SA256MB
Abracon LLC
Producto No:
ADCR-S03R0SA256MB
Descripción:
CAPACITOR 25F 3V TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Series ADCR-S03R0S
Package / Case Radial, Can
Mfr Abracon LLC
Capacitance 25 F